Kategoria: Badminton

Aleksandra Paprzycka z medalem

Miło nam poinformować, że nasza badmintonistka, Aleksandra Paprzycka zdobyła w ostatnią niedzielę srebrny medal w grze podwojnej w parze z Magdaleną Konieczną z Białegostoku na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Lublinie!

Gratulujemy!

Badmintoniści na 8. miejscu po rundzie zasadniczej

W ten weekend zespół Politechniki Gdańskiej wziął udział w ostatniej rundzie ekstraklasy badmintona.

Przed tą runda nasza drużyna plasowała się się na 10 miejscu i miała taką samą ilość punktów co 9. w tabeli  AZS UWM Olsztyn

W tej rundzie naszymi przeciwnikami są AZS AGH Kraków, KS Yonex Kurier Lubelski Lublin, UKS Plesbad Pszczyna, Politechnika Gdańska, Szlif-Pol Unia Bieruń, , AZS Warmia Olsztyn.

Pierwszy mecz po trudnych pojedynkach zakończył się zwycięstwem Politechniki Gdańskiej z 4:2 z Yonex Team Lublin. Punktowali Emilia Korpus, Marta Falkowska, Agata John oraz Rafał Kasprów.

W kolejnym spotkaniu zespół PG przegrał z AGH Kraków 1:6, a swój pierwszy punkt w ekstraklasie zdobył nasz Junior Młodszy Bartosz Grochowski. W trzeci spotkaniu PGzremisowała z UKS Unią Bieruń 3:3. W tym meczu punktowali Emila Korpus, Rafał Kasprów oraz Przemysław Ciastoń.
Te rezultaty sprawiły, że drużyna Politechniki Gdańskiej zakończyła rundę zasadniczą zajmując 8 miejsce.

Zespół Politechniki Gdańskiej wystąpił w składzie: Przemysław Ciastoń, Emilia Korpus, Agata John, Marta Falkowska, Maciej Kuchta, Bartosz Grochowski, Jakub Gałązka, Rafał Kasprów

Aktualna tabela

Ranking Zespoły Zwycięstwa Przegrane Remisy Różnica Zwycięstwa-Przegrane Punkty
1 AZS AGH Kraków 5 0 0 27 – 3 10
2 SKB Litpol-Malow 5 0 0 25 – 5 10
3 Hubal Białystok 4 1 0 24 – 6 8
4 AZS UM Łódź 3 1 1 21 – 9 7
5 UKS Szlif-Pol Unia Bieruń 3 1 1 18 – 12 7
6 OSSM-SMS Białystok 3 2 0 15 – 15 6
7 Stal Nowa Dęba 2 3 0 12 – 18 4
8 AZS UWM Olsztyn 1 3 1 10 – 20 3
9 UKS Plesbad Pszczyna 0 3 2 9 – 21 2
10 Aktywna Piątka Przemyśl 1 4 0 7 – 23 2
11 Sportowa Politechnika Gdańsk 0 4 1 7 – 23 1
12 Yonex Team Lublin 0 5 0 5 – 25 0

TERMINARZ ROZGRYWEK EKSTRAKLASY

Runda I  –  8 stycznia 2017

1. SUWAŁKI
SKB Suwałki
HUBAL Białystok
OSSM Białystok
Sportowa Politechnika Gdańsk
AZS UWM Olsztyn
UKS Plesbad Pszczyna
2. ŁÓDŹ
AZS UM Łódź
Aktywna Piątka Przemyśl
Stal Nowa Dęba
AZS AGH Kraków
Yonex Team Lublin
UKS Unia Bieruń
Runda II  –  5 lutego 2017
1. NOWA DĘBA
AZS UM Łódź
Aktywna Piątka Przemyśl
Stal Nowa Dęba
Sportowa Politechnika Gdańsk
AZS UWM Olsztyn
UKS Plesbad Pszczyna
2.BIERUŃ
AZS AGH Kraków
Yonex Team Lublin
UKS Unia Bieruń
SKB Suwałki
HUBAL Białystok
OSSM Białystok
Runda III  –  5 marca 2017
1. BIAŁYSTOK
SKB Suwałki
HUBAL Białystok
OSSM Białystok
AZS UM Łódź
Aktywna Piątka Przemyśl
Stal Nowa Dęba
2. LUBLIN
AZS AGH Kraków
Yonex Team Lublin
UKS Unia Bieruń
Sportowa Politechnika Gdańsk
AZS UWM Olsztyn
UKS Plesbad Pszczyna
RUNDA FINAŁOWA 26 marca 2017
SUWAŁKI   (miejsca 1-4)
PRZEMYŚL (miejsca 5-8)
(……………) (miejsca 9-12)

SKŁAD SPORTOWEJ POLITECHNIKI

Rafał Kasprów
Przemysław Ciastoń
Maciej Kuchta
Adrian Szkrawan
Marcelina Franczuk
Bartosz Grochowski
Jakub Gałązka
Szymon Wolniak
Emila Korpus
Marta Falkowska
Karol Krakowski
Agata John
Aleksandra Paprzycka
Cybulski Szymon
Agata Doroszkiewicz